9 maja dzieci z grupy 5-latków miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach literacko – plastycznych zorganizowanych przez Powiatowo-Miejską Bibliotekę Publiczną w Żurominie. W trakcie spotkania dzieci odwiedził Ciekawski George, bohater popularnej bajki. Wychowankowie dowiedzieli się, że film animowany o śmiesznych  przygodach sympatycznej małpki  powstał na podstawie serii książek autorstwa Margaret i Hansa A.Reyów. Podczas warsztatów przedszkolaki nie tylko wysłuchały książeczki opowiadającej  o perypetiach małpki czytanej przez panią Annę Uszyńską i obejrzały jeden z odcinków bajki, ale poznały także jak zmieniał się na przestrzeni lat wygląd ulubionego dziecięcego pojazdu – roweru. Atrakcją warsztatów było  samodzielne wykonanie papierowej łódki wg instrukcji  George’a oraz słodki poczęstunek i wspólne zdjęcia z figlarną małpką. Spotkanie to sprawiło dzieciom wiele radości. Serdecznie dziękujemy pani dyrektor i pracownikom biblioteki za przygotowanie tak ciekawych warsztatów.

Joanna Bukowska