Nasze  przedszkolaki wybrały  się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w naszym mieście. Jednym z celów naszej wycieczki było zapoznanie się z codzienną pracą strażaka, a także poszerzenie tematyki związanej z zawodami naszych rodziców. Dzieci w czasie spotkania ze strażakami mogły się zapoznać ze sprzętem oraz metodami używanymi w czasie gaszenia pożarów, ratowania ludzi z wypadków komunikacyjnych. Oglądali również pokaz możliwości wozu strażackiego z drabiną i koszem który sięga na wysokość 8 piętra. Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa  jest praca strażaka. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała a z ust niejednego chłopca padły słowa ; „Jak dorosnę zostanę strażakiem!”